IS-BIRLIKLERI
Ocak 2023 - Ocak 2023

Piri Guide

KTSM ile Türkiye’nin ilk ve tek mobil rehberi Piri Guide’ın iş birliğiyle hayata geçirilen “İyi Bak Karaköy’e” dijital turunda, İstanbul’un en özgün noktalarından biri olan Karaköy’de sürdürülebilirliğin izi takip ediliyor.

KTSM, sürdürülebilirliğin izini, bu kez Kale Grubu’nun İstanbul’daki ilk Genel Müdürlük binasına da ev sahipliği yapan Karaköy’de sürüyor. KTSM ile Türkiye’nin ilk ve tek mobil rehberi Piri Guide’ın iş birliğiyle hayata geçirilen “İyi Bak Karaköy’e” dijital turunda, İstanbul’da ticaretin kalbinin attığı, şehrin tarihi, kültürü ve gastronomisiyle en özgün noktalarından biri olan Karaköy keşfediliyor.

Seyahat ve yaşam kültürü yazarı Bahar Akıncı’nın seslendirmesiyle hayat bulan Karaköy turu, Haliç’ten başlıyor, Azapkapı’nın sokakları adım adım arşınlanıyor. ‘Sanat ve sürdürülebilirlik’ temasıyla gerçekleşen turda sanattan, sanatçılardan söz ediliyor. Sanatın ve mimarinin şehirlerle ilişkisi irdeleniyor. Arap Camii, Karaköy Palas, Ceneviz Sarayı, Şeref Hanı ve Bankalar Caddesi üzerindeki nice eşsiz binanın eşliğinde, mimarinin sürdürülebilirliği irdeleniyor. Turda, Kale Grubu’nun ilk genel merkezinin dönüştürülmesiyle disiplinlerarası paylaşımlara, sanata ve tasarıma alan açan, iş birliklerine zemin oluşturan Kale Tasarım ve Sanat Merkezi ve Merkezde atıksız mutfak prensibiyle hizmet sunan Roots Studio&Cafe de dinleyicilerle buluşturuluyor.

Piri Guide’ı, App Store ve Google Play’den ücretsiz indirebilir, “‘İyi Bak Karaköy’e” turunu, herhangi bir ücret ödemeden dinleyebilirsiniz.