SERGILER
Nisan 2024 - Eylül 2024

Bir Denizkestanesinin Anıları

“Bir Denizkestanesinin Anıları” KTSM iş birliğinde Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi ve Ankara Galeri Nev ortak çalışmasıyla 19 Nisan- 1 Eylül tarihleri arasında Erimtan Müzesi'nde ziyaret edilebilir.

‘İyi Bak Dünyana’ hareketiyle dünyanın sanatla daha iyi bir yer olacağını vurgulayan Kale Tasarım ve Sanat Merkezi (KTSM), Türkiye’nin değerli kadın seramik sanatçılarını desteklemeyi sürdürüyor. KTSM iş birliğinde Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi ve Ankara Galeri Nev ortak çalışmasıyla gerçekleşecek olan “Bir Denizkestanesinin Anıları-Melike Abasıyanık Kurtiç” sergisi, 19 Nisan - 1 Eylül tarihleri arasında Erimtan Müzesi’nde sanatseverlerle buluşacak.

Deniz Artun küratörlüğünde hazırlanan sergi, Abasıyanık sanatının omuriliğini oluşturan tohum seramikleri, deniz kestaneleri, yosun perdeleri, pirinç kağıtları ve gel-git fotoğraflarını ayrı ayrı, tüm özgün ve karmaşık doğaları içinde sergiliyor. Aynı zamanda sergi, bu birbirinden farklı üretimler arasındaki olağanüstü tutarlılığın, sonsuz ve girift tüm ilişkilerin hissedilebilmesini de amaçlıyor.

Sergi, 19 Nisan’dan itibaren Pazartesi hariç her gün 10:00-18:00 saatleri arasında ziyaret edilebilir. Sergi kapsamında çocuk, genç ve yetişkin atölyeleri, kitap lansmanı ve söyleşi etkinlikleri gerçekleşecektir.

Ayrıntılı bilgi için: @ktsm_org / @erimtanmuseum