SERGILER
Şubat 2022 - Mart 2022

Geriye Dönüp Baktığımda

Tasarımı, üretimi ve hayatı keşfederek kendi iç yolculuğuna çıkan Özlem Tuna’nın "Geriye Dönüp Baktığımda" kitap sergisi KTSM'de sanatseverlerle buluştu.

Hayatının dönüm noktaları ve ilham kaynaklarıyla, malzeme denemeleri başta olmak üzere tasarım yolculuğundan gerçekçi paylaşımlar içeren, hem içeriği hem de tasarımlarıyla dikkat çeken Özlem Tuna’nın ilk kitabı Geriye Dönüp Baktığımda kendi tasarım yolculuğuna tanıklık ederken, kitabından ilham alarak hazırladığı ve aynı adı taşıyan “Geriye Dönüp Baktığımda” sergisi ise tasarımcının dünyasına daha yakından baktı.

Özlem Tuna’nın tasarımı, üretimi ve hayatı keşfederek kendi yolculuğuna çıktığı ve beş duyumuzla deneyimlebilen “Geriye Dönüp Baktığımda”; dokun, dinle, seyret, ye, iç, hayal kur dedi. Tasarım yolculuğunun baş aktörleri hamur, çamur ve metal ekseninde şekillenen sergi, ziyaretçileri içe bakmaya, kendilerini sorgulayarak ilham almaya ve sınırlarını zorlayarak dönüştürücü bir yolculuğa çıkmaya davet etti.

Atölye Kale’nin katkılarıyla hayata geçen “Geriye Dönüp Baktığımda”, 8 Şubat - 11 Mart 2022 tarihleri arasında sanatseverleri ağırladı.