YENİŞİM: Yaratıcı Endüstrilerde İş Modeli Geliştirme Projesi Eğitimler ve Atölyeler faaliyeti

Dünyanın sanat ve tasarımla daha iyi bir yer olacağına inanan ve bu vizyonla sürdürülebilir yatırımlara imza atan Kale Grubu, entelektüel derinliğe ve birikime sahip fikirleri buluşturan Kale Tasarım ve Sanat Merkezi’nde (KTSM), İstanbul Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle YENİŞİM: Yaratıcı Endüstrilerde İş Modeli Geliştirme Projesi kapsamında “Yaratıcı Endüstrilerde İş Modeli Geliştirme Projesi Eğitimler ve Atölyeler” faaliyetini başlatıyor.

Dünyanın sanat ve tasarımla daha iyi bir yer olacağına inanan ve bu vizyonla sürdürülebilir yatırımlara imza atan Kale Grubu, entelektüel derinliğe ve birikime sahip fikirleri buluşturan Kale Tasarım ve Sanat Merkezi’nde (KTSM), İstanbul Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle YENİŞİM: Yaratıcı Endüstrilerde İş Modeli Geliştirme Projesi kapsamında “Yaratıcı Endüstrilerde İş Modeli Geliştirme Projesi Eğitimler ve Atölyeler” faaliyetini başlatıyor. YENİŞİM: Yaratıcı Endüstrilerde İş Modeli Geliştirme Projesi kapsamında gerçekleşen, kültür endüstrileri ve yaratıcı endüstriler alanında, sanat ve tasarım başta olmak üzere disiplinlerarası yaratıcı disiplinlerde eğitim gören öğrencilere, çalışanlara, sanatçılara ve zanaatkârlara yönelik eğitim programı başlıyor.

Eğitim Programı, Doç. Dr. Gökçe Okandan ve Emre Erbirer eğitmenliğinde 21 Haziran – 7 Temmuz 2022 tarihleri arasında çevrimiçi ve yüz yüze olarak uygulanacak. Yüz yüze eğitimler Karaköy'de bulunan Kale Tasarım ve Sanat Merkezi'nde (KTSM) gerçekleştirilecek ve eğitim programının sonunda 26 Temmuz'da grup çalışmalarına yönelik atölye çalışmaları, 28 Temmuz'da sunumlar gerçekleştirilecek. Atölye sonunda üretilecek projelerden yapılacak değerlendirme sonucu seçilecek iki gruba ise kuluçka desteği sağlanacak. Kontenjan 45 kişi ile sınırlıdır. Son başvuru tarihi: 14 Haziran 2022

BAŞVURU FORMU

Yaratıcı Endüstrilerde İş Modeli Geliştirme Projesi Eğitimler ve Atölyeler programı için başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz.


https://forms.gle/mZHuFDDzLkkKmrri8

 Programla ilgili sorularınız için:

info@kaletasarimsanatmerkezi.org adresine mail gönderebilirsiniz.

PROGRAM İÇERİĞİ 

 

21 Haziran 2022 Salı- Çevrimiçi 

Konu:  Yaratıcı Endüstriler Temel Kavramlar- Eko Sistem nedir? 

Eğitmen: Gökçe Okandan 

Saat: 14:00-16:00  

 

23 Haziran 2022 Perşembe- Yüzyüze – Saha Ziyaretleri  

Konu: Kültür Yönetimi- Girişimcilik 

Eğitmenler: Gökçe Okandan & Emre Erbirer 

Saat: 14:00-18.30  

 

30 Haziran 2022 Perşembe - Çevrimiçi 

Konu:  İş Modelleri- Fonlama-NESTA Yaratıcı Girişimcilik Seti -- İş Kanvası Modeli 

Eğitmenler: Gökçe Okandan 

Saat: 14:00-17:00  

 

07 Temmuz 2022 Perşembe - Yüzyüze 

Konu; Dijitalleşme- İletişim-İzleyici Geliştirme 

Eğitmenler: Emre Erbirer 

Saat: 14:00-17:00 

 

26 Temmuz 2022 Salı- Yüzyüze 

Konu:  Atölye İş Kanvası Uygulama Atölyesi 

Eğitmenler:  Gökçe Okandan & Emre Erbirer 

Saat: 11:00-17:00  

 

28 Temmuz 2022 Perşembe -Yüzyüze 

Sunumlar  

Saat: 11:00-17:00