Yaratıcı Endüstrilerin Neşesi x Derdi

Online 24 Haziran 2020

Kale Tasarım ve Sanat Merkezi bünyesindeki bir diğer disiplinlerarası buluşma, Yaratıcı Endüstrilerin Neşesi x Derdi başlığı altında 24 Haziran Çarşamba 19:00 - 20:00 saatleri arasında gerçekleşecek. Zoom programı üstünden online bir araya geleceğimiz buluşmada, tüm dünyada onlarca yıldır hayli revaçta olan bir meslekler grubunun temelini oluşturan yaratıcılık ve yenilik kavramları temel alınacak.

Çeşitli üniversitelerde tasarım, sanat ve sinema üzerine kuramsal dersler vermiş, şimdi ise Yort Kitap adlı yayınevinin çevirmeni ve editörü olan Osman Şişman ile kullanıcı deneyimi tasarımı, kalite algısı ve tasarım eğitimi konularında deneyim sahibi, Eskişehir Teknik Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi'nde aktif olarak eğitim veren Engin Kapkın bizimle olacak.

Yaratıcılık ve yenilik kavramlarının çekiciliğine karşın, tasarım ve sanat alanlarında çalışanlar için işin pratik yüzüne baktığımızda, uzun ve düzensiz çalışma saatleri, güvencesiz emek süreçleri ve işin değerlemesinde yaşanan güçlükler, yaratıcı endüstrilerde çalışanları epey yoruyor. Bu buluşmada bu alanın parlak ve karanlık yüzlerini tartışacağız. Katılımcıların sorularına da yer verilecek buluşma için ilgili link kayıt olmanızı takiben size e-posta olarak iletilecek.