Yaratıcı Endüstrilerde Portfolyo Tasarımı

Çalıştayda iyi bir portfolyo sahibi olmak için dikkat edilmesi gerekenler, portfolyonun sunumu, sunumun tasarımı gibi başlıklar üstünden ilerlenecek, son yarım saat soru-cevap seansı ile devam edecek.

Online 10 Haziran 2020

M. Emin Arslan yürütücülüğünde gerçekleşecek bu çalıştay, yaratıcı endüstrilerde eğitimi devam eden veya mezun olmuş kişilere yönelik tasarlanmıştır. Çalıştayda iyi bir portfolyo sahibi olmak için dikkat edilmesi gerekenler, portfolyonun sunumu, sunumun tasarımı gibi başlıklar üstünden ilerlenecek, son yarım saat soru-cevap seansı ile devam edecek. 


Atölye Yürütücüsü: Öğr. Grv. M. Emin Arslan
Mehmet Emin Arslan Eskişehir’de doğdu. Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Animasyon Bölümü mezuniyeti sonrası İtalya’ da Alfa Romeo Design Course elemelerini kazanarak 11 ülke finalisti içinde ülkemizi temsil etti.  Profesyonel çalışma hayatına uluslararası iki  reklam ajansında sanat yönetmeni devam etti. 2002 yılında Anadolu Üniversitesi Endüstriyel Sanatlar Yüksekokulu, Endüstriyel Tasarım Bölümünün kurucuları arasında yer aldı ve ardından 2003 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Görsel İletişim Sanat dalında Master Derecesini aldı. 2003 yılından itibaren Endüstriyel Tasarım Bölümünde vermeye başladığı Görsel İletişim Uygulamaları, Portfolyo Tasarımı , Ambalaj Tasarımı ve Ürün Tasarımı Proje I-II-IV derslerine halen devam etmektedir. 2005- 2016 yılları arasında ulusal ve uluslararası tasarım çalıştaylarında yürütücü olarak görev aldı. 2009-2011 yıllarında bağımsız tasarımcı olarak katıldığı ulusal ve uluslararası sanat ve tasarım etkinliklerinde eserleri sergilendi, bunlardan en önemlisi “her şey eskizle başladı” karma sergisinde ülkenin en önemli tasarımcıları ile birlikte yer aldı. Mezun olduğu Anadolu Üniversitesinde 2004 yılından bu yana tutkuyla, Endüstriyel Tasarım Bölümüne, kendi tasarım disiplininde destek oluyor ve tasarım öğrencileri yetiştirmeye devam ediyor.