Tasarımda Ortak Öğrenme Alanı: KTM’den KTSM’ye

Karaköy'de kapılarını açacak Kale Tasarım ve Sanat Merkezi'ne dönüşümünü konuşmak üzere merkezin kullanıcıları, eğitmenleri ve kurum temsilcileri bir araya geliyor.

santralistanbul E4-209 29 Haziran 2019

2008 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi bünyesinde kurulan Kale Tasarım Merkezi'nin yakında Karaköy'de kapılarını açacak Kale Tasarım ve Sanat Merkezi'ne dönüşümünü konuşmak üzere merkezin kullanıcıları, eğitmenleri ve kurum temsilcileri 29 Haziran Cumartesi günü bir araya geliyor. Doç. Dr. Gökçe Dervişoğlu Okandan'ın moderatörlüğündeki buluşmada KTM bünyesinde farklı roller üstlenen isimler deneyimlerini aktarırken, tasarım alanında ortak bir üretim ve öğrenme alanı olması planlanan KTSM'nin izleyeceği yol haritası konuşulacak.


Bu yol haritasına katkı sağlamak isteyen öğrenci, akademisyen ve profesyoneller buluşmaya davetlidir. Katılımcı sayısı sınırlıdır ve kayıt gereklidir. 29 Haziran Cumartesi günü saat 13:00 - 16:00 arasında santralistanbul'da E4 203'te gerçekleşecek etkinliğe kayıt olmak için bağlantıya tıklayın. 


KTSM, sanat ve tasarımın kesişiminde varolan altyapının güçlenmesini sağlamak amacıyla gerçekleştireceği etkinliklerde katılımcıların eğitim aldıkları alanlara dair bilgi birikimlerini artırmayı, bireysel yeterliliklerini teşvik etmeyi, yaratıcı endüstrilerdeki alanların disiplinlerarası çalışmaya uygunluğunu vurgulamayı ve bu tür pratiklere zemin sağlamayı hedefliyor.


29 Haziran Dünya Endüstriyel Tasarım Günü'nde bir arada olmaktan memnuniyet duyarız.