Basın Odası

Kale Tasarım ve Sanat Merkezi tarafından yayımlanan tüm basın bültenlerine buradan ulaşabilirsiniz.

KTSM’den Küresel İklim Değişikliğine Dikkat Çeken Sergi…

“İyi Bak Dünyana” diyerek, sürdürülebilirliği yaşamın merkezine koyan Kale Tasarım ve Sanat Merkezi, entelektüel derinliğe ve birikime sahip fikirleri buluşturmaya devam ediyor. Disiplinler arası paylaşımlara imkân veren üretim ve buluşma platformu olma yolunda hızla ilerleyen Karaköy merkezli KTSM, küresel iklim değişikliğine dikkat çekmek için yepyeni bir sergiye imza atıyor.

Kale Tasarım ve Sanat Merkezi, 2022 yılında da İSTKA desteğiyle birçok etkinliğe ev sahipliği yapacak

“İyi Bak Dünyana” hareketine öncülük yapan, evin senin dünyan, dünya senin evin diyen Kale Tasarım ve Sanat Merkezi (KTSM), sürdürülebilir bir gelecek için aracı olduğu projeleri hız kesmeden hayata geçirmeye devam ediyor.

Özlem Tuna’dan ‘Geriye Dönüp Baktığımda’ kitap sergisi KTSM’de…

‘İyi Bak Dünyana’ diyerek dünyanın sanat ve tasarımla daha iyi bir yer olacağını her fırsatta vurgulayan Kale Tasarım ve Sanat Merkezi (KTSM), tasarımı, üretimi ve hayatı keşfederek kendi iç yolculuğuna çıkan Özlem Tuna’nın ‘Geriye Dönüp Baktığımda’ kitap sergisine, 8 Şubat- 11 Mart tarihleri arasında ev sahipliği yapacak.

Kale Tasarım ve Sanat Merkezi’nde “Doğadan İlham Alan Sürdürülebilir Çözümlere” ilham verecek yeni bir program başlıyor…

“İyi Bak Dünyana” diyerek, sürdürülebilirliği yaşamın merkezine koyan Kale Tasarım ve Sanat Merkezi, başta mimari ve tasarım alanında eğitim gören gençler ve yaşam boyu öğrenime inanan profesyoneller arasında, biyoteknoloji ve biyolojik bilimler odaklı yaratıcı ve yenilikçi çözümlerin ortaya koyulmasını ve disiplinler arası fikir alışverişini desteklemek amacıyla ‘Doğadan İlham Alan Sürdürülebilir Çözümler: Mimari ve Tasarım Perspektifi Programı’nı başlatıyor. Kalebodur’un desteğiyle hayata geçecek programa başvurular 19 Ocak’ta başlıyor.