Perşembe Pazarı'nda Kolaj Atölyesi

Nalan Yırtmaç yürütücülüğünde gerçekleştirilecek, KTSM’nin içinde bulunduğu Azapkapı mahallesinin hafızasına odaklanan tek günlük bir kolaj atölyesidir.

08 Şubat 2020

Perşembe Pazarı'nda Kolaj Atölyesi

Atölye yürütücüsü: Nalan Yırtmaç

Tarih: 8 Şubat 2020, 11:00-17:00

Atölye katılımcı sayısı: 25


Perşembe Pazarı’nda Kolaj Atölyesi, Nalan Yırtmaç yürütücülüğünde gerçekleştirilecek, kolaj tekniğini deneyimlemek isteyenlerin katılımına açık, KTSM’nin içinde bulunduğu Azapkapı mahallesinin hafızasına odaklanan tek günlük bir atölyedir. Atölyenin ilk bölümünde Nalan Yırtmaç’ın kolajlarından oluşan bir sunumun ardından Azapkapı mahallesine ait hikaye ve görseller paylaşılacak. Mahallede gerçekleştirilecek bir fotoğraf turunun ardından buluntu malzeme ve yeni çekilen fotoğraflardan yola çıkarak kendi kolajlarını hazırlayacak katılımcılar eski ve yeni imgeleri bir araya getirecek, kamusal alan ile insan manzaralarını birbirine eklemleyerek sürrealist kompozisyonlar oluşturacaklar.  

Atölye için gerekli malzemeler KTSM tarafından tedarik edilecektir. İsteyenler kendi malzemelerini getirebilirler. 

Atölyeye katılım 25 kişi ile sınırlıdır. Güzel sanatlar, mimarlık ve tasarım bölümlerinde öğrenci ya da bu bölümlerden mezun olanların katılabileceği etkinliğe katılım ücretsizdir.

Başvurular değerlendirildikten sonra katılımınızın onaylanması durumunda 6 Şubat tarihinde haber alacaksınız. Katılımcılar başvuru sırasına göre kabul edilecektir.

Son başvuru tarihi 5 Şubat 2020 saat 13:00

Nalan Yırtmaç Hakkında:

İstanbul’da yaşayan sanatçı ve eğitmen Nalan Yırtmaç, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Resim Bölümü, Özer Kabaş atölyesinden mezun oldu. Çalışmalarında genellikle kentsel dönüşüm, kent hakkı, mahalle kültürü, insan hakları ve ekolojik yıkım gibi meselelere odaklanıyor ve resim, desen, kolaj, stencil baskı, linol baskı, suluboya, duvar resmi gibi birçok farklı medyum ile hem geleneksel hem de deneysel birçok yüzey kullanıyor. 2000–2009 yılları arasında Hafriyat sanatçı kolektifinde yer almıştır.