Oy ve Bas: Linol Baskı Atölyesi

Oy ve Bas: Linol Baskı Atölyesi’nde katılımcılar kâğıt üzerine linol baskı sürecinin tüm aşamalarını uygulamalı olarak deneyimleyecekler.

Karaköy, İstanbul 01 Şubat 2020

Kale Tasarım ve Sanat Merkezi bünyesinde, Sanatçı Çağla Köseoğulları yürütücülüğündeki Oy ve Bas: Linol Baskı Atölyesi 1 Şubat Cumartesi günü KTSM’de! Katılımcılar linol tekniği ve seçilen görselin hazırlanması ile ilgili kısa bir bilgilendirmeden sonra kullanacakları görsele karar verecek, görseli linolyum tabaka üzerine çizecek ve oyacaklar. Seçilen görselin baskısı, kağıt üzerine tek ya da edisyonlu olarak üretilebilecek.

 . Linol baskı atölyesi ücretsizdir. Baskı için gerekli malzemeler KTSM tarafından tedarik edilecektir.  

. Kontenjan 25 kişidir.

. Atölyede üretilecek baskılar kâğıt üzerine yapılacaktır; tercih eden katılımcılar baskı yapmayı diledikleri kâğıt ile birlikte linol baskıya uygun çizimlerini de yanlarında getirebilirler.

. Atölye katılımcılarının başlangıç saatinden 15 dakika önce KTSM'de bulunması ve katılım durumu değişenlerin ise KTSM’ye 24 saat önceden haber vermesi rica olunur.

Çağla Köseoğulları Hakkında:

1973’te İstanbul’da doğdu. 1998’de Mimar Sinan Üniversitesi’nden mezun oldu. 2007-2012 yılları arasında Hale Tenger’e asistanlık yaptı. Sanatorium galeride 2014’te “Yersiz”, 2016'da “Akışkan Olan Her Şeyim Katılaştı Dün Düşümde”, 2018’de ise “Karanlık Dönerken” adlı kişisel sergilerini açtı. Birçok karma sergiye de katılan sanatçı, İstanbul’da çalışmalarına devam ediyor.

Etkinlik saati: 11:00-17:00


Son başvuru tarihi 28 Ocak 2020 saat 11:00