Kâğıt ve Diğer İşler Atölyesi

Ayça Telgeren yürütücülüğünde gerçekleştirilecek; kâğıdın sanat pratiğindeki kullanımlarına ilgi duyanların katılımına açık bir çalışmadır.

Karaköy, İstanbul 08 Mart 2020

Kâğıt ve Diğer İşler Atölyesi

Atölye Yürütücüsü: Ayça Telgeren

8 Mart 2020, 11:00-17:00

Kâğıt ve Diğer İşler Atölyesi, Ayça Telgeren yürütücülüğünde gerçekleştirilecek; kâğıdın sanat pratiğindeki kullanımlarına ilgi duyanların katılımına açık bir çalışmadır.

Kâğıdın sanattaki kullanımının kısa tarihçesi ile kat’ı sanatından örneklerin ele alınacağı giriş bölümünün ardından atölyede, Telgeren’in çalışmalarından örnekler ile güncel sanatta kâğıdın kullanım imkânları, iki boyuttan üç boyuta geçiş arayışları konuşulacak. Ardından, atölyenin katılımcıları hem dayanıklı hem de narin bir tabiata sahip kâğıt parçaları kullanarak uygulamaya geçecekler. Atölye için gerekli malzemeler KTSM tarafından tedarik edilecektir. İsteyenler kendi malzemelerini getirebilirler. 

Atölyeye katılım 25 kişi ile sınırlıdır. Güzel sanatlar, mimarlık ve tasarım bölümlerinde öğrenci ya da bu bölümlerden mezun olanların katılabileceği etkinliğe katılım ücretsizdir.

Atölyeye 4 Mart 2020 mesai bitimine dek başvurabilirsiniz. Başvurular değerlendirildikten sonra katılımınızın onaylanması durumunda 5 Mart tarihinde  tarafınıza haber verilecektir. Katılımcılar başvuru sırasına göre kabul edilecektir. 

Ayça Telgeren Hakkında:

Ayça Telgeren (d. 1975, Gölcük) lisans ve yüksek lisansını Mimar Sinan Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nde tamamladı. Yurtiçi ve dışında birçok sergiye katılan sanatçı yaşamını ve çalışmalarını İstanbul’da sürdürüyor. Çalışmalarında bilindik zaman, mekân ve biçim algısının dışında, düşsel bir atmosferi kurguluyor. Sanatçı, 2006 yılında başladığı ve tabii bir anlatım aracı olarak benimsediği kâğıt işleriyle, zemini ve o zeminin duygusal renk tonu ve hacmini ele alıyor.