Doğal Mürekkep ve Pigment Atölyesi

Dünyanın sanat ve tasarımla daha iyi bir yer olacağına inanan, bu anlamda sanatçılara ve renklere kapısını sonuna kadar açan Kale Tasarım ve Sanat Merkezi, Heliotropic Studio’nun kurucusu, sanatçı ve multi-disipliner tasarımcı Aslı Smith tarafından gerçekleştirilecek Doğal Mürekkep ve Pigment Atölyesi’ne ev sahipliği yapıyor.

Karaköy, İstanbul 27 Ekim 2021

Doğal Mürekkep ve Pigment Atölyesi

Dünyanın sanat ve tasarımla daha iyi bir yer olacağına inanan, bu anlamda sanatçılara ve renklere kapısını sonuna kadar açan Kale Tasarım ve Sanat Merkezi, Heliotropic Studionun kurucusu, sanatçı ve multi-disipliner tasarımcı Aslı Smith tarafından gerçekleştirilecek Doğal Mürekkep ve Pigment Atölyesine ev sahipliği yapıyor.

Bu atölye çalışmasında Aslı Smith katılımcılara bitkilerden, yiyecek atıklarından ve bitki ekstrelerinden doğal mürekkep yapımını öğretecek. Hep birlikte kâğıt üzerine renk, desen ve doku çalışmaları gerçekleştirilecek. Atölyede ayrıca lake pigmentler, sulu boya yapımı ve doğal kumaş boyası konularına da değinilecek.

27 Ekim Çarşamba günü 15:30-17:30 saatleri arasında gerçekleşecek atölyeye katılmak için info@kaletasarimsanatmerkezi.org adresine mail atabilirsiniz.

Not:

Atölyeye katılım ücretsiz ve kontenjan 10 kişi ile sınırlıdır. Katılımcıların aşı kartı göstermesi zorunludur.

Atölye çalışması için gerekli tüm malzemeler, KTSM ve Heliotropic Studio tarafından tedarik edilecektir.