Bir Başka Görme Biçimi: Minyatür Atölyesi

Cansu Çakar yürütücülüğünde gerçekleştirilecek, minyatürü tasarım özellikleri açısından farklı bir görme biçimi olarak ele alan iki günlük bir çalışmadır.

15-16 Şubat 2020

Bir Başka Görme Biçimi: Minyatür Atölyesi

Atölye yürütücüsü: Cansu Çakar

Tarih: 15-16 Şubat 2020, 11:00-16:00

Atölye katılımcı sayısı: 25

Bir Başka Görme Biçimi: Minyatür Atölyesi, Cansu Çakar yürütücülüğünde gerçekleştirilecek; çizime ve minyatüre ilgi duyanların katılımına açık, minyatürü tasarım özellikleri (renk, form, boyut vb.) açısından farklı bir görme biçimi olarak ele alan iki günlük bir çalışmadır. Atölyenin katılımcıları ilk çalışma gününde minyatürde çizginin anlamı ve işlevini keşfedecekleri kuramsal bir bölümün ardından alıştırma kağıtlarında kuramsal bilgilerini uygulamaya dökecekler. İkinci çalışma gününde ise yaptıkları resimleri kağıda geçirecek ve bunları boyayarak dolduracaklar.

Atölye için gerekli malzemeler KTSM tarafından tedarik edilecektir. İsteyenler kendi malzemelerini getirebilirler.  

Atölyeye katılım 25 kişi ile sınırlıdır. Güzel sanatlar, mimarlık ve tasarım bölümlerinde öğrenci ya da bu bölümlerden mezun olanların katılabileceği etkinliğe katılım ücretsizdir.

Başvurular değerlendirildikten sonra katılımınızın onaylanması durumunda 13 Şubat tarihinde  haber verilecektir. Katılımcılar başvuru sırasına göre kabul edilecektir.

12 Şubat 2020 mesai bitimine dek başvurabilirsiniz. 


Cansu Çakar Hakkında:

1988 İstanbul doğumlu Cansu Çakar, İzmir’de yaşıyor. Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneksel Türk Sanatları Bölümü Tezhip Anasanat Dalı’nda eğitim gördü (2006-2013). 2012’de değişim programı ile Budapeşte’de bulunan Moholy-Nagy Sanat ve Tasarım Üniversitesi’nde grafik tasarım eğitimi aldı. 2018 senesinde Beyrut’ta Ashkal Alwan-Lübnan Plastik Sanatlar Derneği’nde Home Workspace Programı katılımcısı olan Çakar, Karşıyaka, İzmir’de bağımsız sanat atölyesini yürütmeye devam ediyor. Cappadox Çağdaş Sanat Programı (Kapadokya, 2018), House of Wisdom, DZIALDOV (Berlin, 2017), İKSV Binası (15. İstanbul Bienali kamusal programı, İstanbul, 2017), Framer Framed (Amsterdam, 2017) ve Bonington Gallery (Nottingham, 2018), “Freundschaftsspiel Istanbul : Freiburg”, Museum für Neue Kunst, Freiburg (2016), “Linear Transcendency”, Lab- Darat al Funun, Amman (2016), “TUZLU SU - Düşünce Biçimleri Üzerine Bir Teori”, 14. İstanbul Bienali; 100°, FLO, İstanbul (2015) düzenlediği ve katıldığı proje ile sergiler arasında.