Dijital Topuklar Konuşuyor

Dijital Topuklar her ay alanında yetkin konuklarla Kale Tasarım ve Sanat Merkezi'nde bir araya geliyor.

Karaköy, İstanbul 17 Mart 2020

Dijital Topuklar kurucuları Elif Doğan ve Perihan Çıragöz'ün moderasyonunda her ay farklı temalarla gerçekleşecek olan buluşmalar, kadın olmaya, insan olmaya ve eşitliğe dair konuları Dijital Topuklar merceğinden ele alıyor.


17 Mart 2020 Salı saat 19:00'da başlayacak Şehir Plancısı Gizem Kıygı'nın konuk olduğu "Şehir ve Kadın" temalı ilk buluşma için kaydınızı yaptırabilirsiniz.


Etkinliğe katılım 20 kişi ile sınırlıdır. Katılımcılar başvuru sırasına göre kabul edilecektir. 


Gizem Kıygı hakkında:

Şehir plancısı ve kent tarihçisi. Gizem Kıygı, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Şehir ve Bölge Planlama Bölümü’nden 2012 yılında mezun olmuş, kent tarihi alanında tamamladığı teziyle Boğaziçi Üniversitesi, ATA Enstitüsü yüksek lisans derecesini 2019'da almıştır. 2011 yılından bu yana birçok farklı kolektif grup ve dernek aracılığıyla çocuklarla mekansal ve kentsel haklara ilişkin atölye çalışmaları gerçekleştirmekte, çocukların mekansal karar ve tasarım süreçlerine katılımı için yöntemler geliştirmektedir. 2017’de konuk araştırmacı olarak bulunduğu Bosna Hersek Tarih Müzesi’nde çocuklarda savaşın mekan hafızasına ilişkin gözlemlerde bulunmuş, hazırladığı yazılar Pencere Yayınları tarafından basılan Hatırlamak İyileştirir kitabında yayımlanmıştır. Mekanda Adalet Derneği’nin süreli yayını Beyond İstanbul’un Mekanda Adalet ve Çocuk sayısının konuk editörlüğünü üstlenmiştir. Açık Radyo'da yine çocuk katılımını odak alan Yerden Yüksek programını hazırlayıp sunmaktadır. Kurucusu olduğu Şehir Dedektifi inisiyatifiyle atölye çalışmaları gerçekleştirmeye, çocuklarla birlikte şehir üzerine düşünmeye ve üretmeye devam etmektedir.